0

PRIMERA: Vratio se Mesi, pobedila Barsa (VIDEO)

Objavljeno: 24.09.19 u 23:10

U vanrednom 6. kolu španske Primere Barselona je na svom terenu sa 2:1 savladala Viljareal i oporavila se posle teškog poraza.

Čim igra Mesi, Barselona pobeđuje. Posle sramnog poraza od Granade 2:0, Katalonci su slavili i najavili bolje dane.

BARSELONA – VILJAREAL 2:1 (STATISTIKA)

Bio je ovo jedan dosadan meč, bez velikih uzbuđenja, ali za navijače Barselone dovoljno važna pobeda u oporavku njihovog tima, koji se nije proslavio u prvih šest kola. Povratak Mesija na teren doneo je i sigurnost.

Igrao se 6. minut kada je Mesi izveo korner, a Grizman sjajno skočio i od prečke pogodio za 1:0. Samo devet minuta kasnije prelep gol Artura za 2:0. Do kraja prvog dela igre Viljareal je smanjio na 2:1, Ibora je u 44. minutu uposlio veterana Kazorlu, a ovaj se potrudio da gol Artura ne bude najlepši na meču.

Barselona je do kraja meča dominirala, držala loptu u svom posedu, ali bez neke velike šanse i promene rezultata.

Golove možete pogledati OVDE.

BETIS – LEVANTE 3:1 (STATISTIKA)

Napravili su tim za vrh tabele, ali Betis grca u problemima. Možda će im biti lakše posle trijumfa nad Levanteom. Crnogorski reprezentativac Vukčević sjajno je u 7. minutu uposlio Ernanija, a ovaj pogodio za 0:1.

Betis je do izjednačenja stigao u nadoknadi vremena prvog poluvremena. Posle centaršuta sa desne strane Loren je glavom pogodio stativu, a iz odbitka mrežu – 1:1.

Na samom početku drugog dela Hoakin je probio po desnom boku, našao Lorena na drugoj stativi, a ovaj ponovo bio precizan 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Iglesijas ponovo na asistenciju veterana Hoakina u 67. minutu.

VALJADOLID – GRANADA 1:1 (STATISTIKA)

Granada je posle pobede nad Barselonom zasela na prvo mesto Primere, ali… Prvo gostovanje donelo je pad crveno-belih.

Valjadolid je poveo u 12. minutu kada je Toni asistirao do Palana, a ovaj bio nemilosrdan za 1:0. Remi i bod Granadi doneo je Fernandez u 42. minutu. Granada je do kraja meča, tačnije u 73. minutu postigla još jedan gol, ali je on posle pregleda iz VAR sobe poništen zbog ofsajda.