0

PREMIJER LIGA: Ima li pilota u avionu? Novi poraz Mančester Junajteda, Kristal Palasu remi sa igračem više (VIDEO)

Objavljeno: 22.09.19 u 17:20

Još dve utakmice 6. kola Premijer lige su završene

Kristal Palas je remizirao 1:1 protiv Volverhemtona, dok je Vest Hem sa 2:0 savladao Mančester Junajted.

Vest Hem – Mančester Junajted 2:0 (STATISTIKA MEČA)

Fudbaleri Mančester Junajteda doživeli su neugodan poraz na gostovanju Vest Hemu. Mark Nobl je imao prvu ozbiljniju šansu za domaći sastav, raspalio je iz slobodnjaka ali je De Hea odlično reagovao. Taman kada je izgledalo da će se na poluvreme otići bez pobednika Andrij Jarmolenko je odlično reagovao na dodavanje Andersona i na prvu savladao je De Heu.

U drugom poluvremenu imao je Huan Manuel Mata šansu nakon četiri minuta nastavka, šutirao je kraj gola, a u 57. minutu oprobao je udarac i Skot Mektominej, ali je završio na ruci Lukaša Fabijanskog. Eron Kresvel i Felipe Anderson zapretili su po jednom u nastavku, u prvom slučaju reagovao je golman Junajteda, dok je Kresvel bio neprecizan. Iskupio se Kresvel u 84. minutu kada je savršeno izvedenim slobodnjakom doneo 2:0 i pobedu Vest Hemu.

Kristal Palas – Vulverhemton 1:1 (STATISTIKA MEČA)

Najozbiljniju šansu u prvom poluvremenu imao je igrač gostiju Met Doerti. Pokušao je da ugrozi gol domaćina nakon centaršuta, ali je Guaita odlično reagovao. U 39. minutu gosti su imali novu priliku Diogo Jota je šutirao, ponovo je golman reagovao adekvatno i otklonio opasnost.

U drugom poluvremenu Leander Dendonkere je blokirao udarac protivnika, ali je lopta završila u mrežu, te se igraču Vulvsa pisao autogol. Drugi žuti karton u 73. minutu dobio je Romain Sais te je morao da napusti igru, Kristal Palas je u završnici imao gol prednosti i igrača više. Kristijan Benteke imao je dobru priliku u 79. minutu, ali je Rui Patrisio bio spreman i odlično je reagovao. Iako su bili sa igračem manje igrači Vulverhemtona uspeli su da poravnaju golom Jote u 95. minutu na 1:1.

Premijer liga 6. kolo

Sautempton – Bornmaut 1:3
(Vard-Prous pen 52, Ake 10, Vilson H. 35, Vilson C. 90+5)

Lester – Totenhem 2:1 (0:1)
( Rikardo Pereira 69, Medison 85 – Kejn 29)

Barnli – Norič 2:0 (2:0)
(Vud 10, 14)

Everton – Šefild Junajted 0:2 (0:1)
(Mina 40 autogol, Muse 79)

Mančester Siti – Votford 8:0 (5:0)
(D.Silva 1, Aguero 7 penal, Marez 12, B. Silva 15, 48, 60, Otamendi 18, De Brujne 85)