0

PREMIJER LIGA: Arsenal slavio sa igračem manje, Liverpul evrogolovima savladao Čelsi (VIDEO)

Objavljeno: 22.09.19 u 22:59

Odigrane su i poslednje dve utakmice šestog kola Premijer lige.

Liverpul i dalje ne zna za poraz. ‘Crveni su pregazili preko ‘Stamford Bridža’ i došli do pobede od 2:1. Dok je Arsenal sa igračem manje savladao Aston Vilu 3:2.

Čelsi – Liverpul 1:2 (STATISTIKA MEČA)

Trent Aleksandar-Arnold doneo je prednost Liverpulu već u 14. minutu. Nakon prekida sa 17. metara Salah je pustio loptu Trent-Arnoldu koji je zakucao projektil iza leđa golmana ‘plavaca’. Samo šesnaest minuta kasnije Robertson je pronašao Roberta Firmina koji je glavom sa peterca savladao Kepu Arizabalagu. Uspeli su domaći do kraja samo da smanje na 2:1 golom Ngolo Kantea na proigravanje Aspilikuete u 71. minutu. Promešao je odbranu i ‘špicem’ šutirao u gol Adriana koji je uprkos krajnjim naporima na kraju savladan

Arsenal – Aston Vila 3:2 (STATISTIKA MEČA)

Gosti iz Birmingema poveli su preko Džona Mekgina u 20. minutu, a od 41. minuta su imali prednost igrača više zbog isklučenja Ejslija Mejtlanda-Najlsa. „Tobdžije“ su izjednačile u 59. minutu iz penala, a strelac je bio Pepe. Ipak, samo minut kasnije novo vođstvo Vili doneo je Vesli. Arsenal je uspeo da dođe do preokreta u samom finišu, pa je slavio pogocima Kaluma Čejmbersa u 81. i Pjera-Emerika Obamejanga u 84. minutu.

Premijer liga 6. kolo

Sautempton – Bornmaut 1:3
(Vard-Prous pen 52, Ake 10, Vilson H. 35, Vilson C. 90+5)

Lester – Totenhem 2:1 (0:1)
( Rikardo Pereira 69, Medison 85 – Kejn 29)

Barnli – Norič 2:0 (2:0)
(Vud 10, 14)

Everton – Šefild Junajted 0:2 (0:1)
(Mina 40 autogol, Muse 79)

Mančester Siti – Votford 8:0 (5:0)
(D.Silva 1, Aguero 7 penal, Marez 12, B. Silva 15, 48, 60, Otamendi 18, De Brujne 85)

Njukasl – Brajton 0:0

Kristal Palas – Vulvsi 1:1 (0:0)