PREMIJER LIGA: Igrali se De Brujne i Silva, Siti pobedio 8:0!

Objavljeno: 21.09.19 u 18:08

Mančester siti je danas ozbiljno obrukao Votford koji je sa klupe predvodio novi trener Španac Flores.

MANČESTER SITI – VOTFORD 8:0 (STATISTIKA)

Bolje da danas nisu ni ustali iz kreveta fudbaleri Votforda. Ovako su izašli na ‘travnati tepih’ ‘Etihada’ i doživeli možda i najveće poniženje u istoriji. Siti ih je demolirao 8:0.

Igrao se 1. minut kada je De Brujne stjajno zavrnuo u ‘peterac’ Votforda, a David Silva sa svega par metara pogodio za 1:0. Samo šest minuta kasnije Mančester siti je došao do penala, a siguran sa ‘bele tačke’ bio je Aguero.

Osetili su ‘građani’ krv i krenuli da razvale ‘stršljenove’. Već u 12. minutu bilo je 3:0. Marez je izveo slobodan udarac, lopta je pogodila jednog od gostujućih igrača i završila u mreži. Samo tri minuta kasnije novi gol u mreži Votforda, ovoga puta je strelac bio Bernardo Silva. Još sebi nisu došli igrači Votforda, a Aguero je asistirao do Otamendija, a ovaj pogodio za 5:0. Do kraja prvog poluvremena su Aguero, Silva i Marez imali još šansi, ali je saveznik Votforda bila stativa, pa prečka.

Seriju istrebljenja ‘stršljenova’ nastavio je Bernardo Silva golovima u 49. i 60. minutu, a asistent je bio De Brujne. Na kraju Blegijanac je rešio i da postigne jedan gol, a u 85. minutu mu je asistirao Marez.

EVERTON – ŠEFILD JUNAJTED 0:2 (STATISTIKA)

Svake godine ‘karamele’ potroše desetine miliona funti za pojačanja, a na kraju ‘trt u gaće’. Ponovo će Everton da se vadi iz blata u drugom delu sezone. Kada su se navijači na ‘Gudisonu’ nadali begu gore, došao je Šefild i očitao im bukvicu.

Gosti su poveli u 40. minutu posle kornera kada je možda napravljen faul nad golmanom Pikfordom, ipak sudija i VAR soba se nisu oglasili, a Mina je uspeo da zatrese svoju mrežu – 0:1.

Pokušao je Marko Silva sa ubacivanjem brzonogih Ivobija i Volkota, a u 79. minutu sevnula je kontra gostiju, Lundstrom je asistirao do Musea, a ovaj pogodio za konačnih 0:2.

Premijer liga 6. kolo

Sautempton – Bornmaut 1:3
(Vard-Prous pen 52, Ake 10, Vilson H. 35, Vilson C. 90+5)

Lester – Totenhem 2:1 (0:1)
( Rikardo Pereira 69, Medison 85 – Kejn 29)

Barnli – Norič 2:0 (2:0)
(Vud 10, 14)

Everton – Šefild Junajted 0:2 (0:1)
(Mina 40 autogol, Muse 79)

Mančester Siti – Votford 8:0 (5:0)
(D.Silva 1, Aguero 7 penal, Marez 12, B. Silva 15, 48, 60, Otamendi 18, De Brujne 85)