0

LE: Astana namučila Mančester na ‘Old Trafordu’, ‘petarda’ Ludogoreca protiv CSKA iz Moskve (VIDEO)

Objavljeno: 19.09.19 u 23:58

Nekoliko neverovatnih rezultata obeližilo je prvo kolo grupne faze Lige Evrope, dovoljno je reći da je Ludogorec sa 5:0 pobedio CSKA iz Moskve.

LUDOGOREC – CSKA MOSKVA 5:1 (STATISTIKA)

Bugarski tornado! Tako se može opisati igra Ludogoreca večeras. ‘Armejci’ su u Razgrad stigli kao favoriti i preko Dieva poveli sa 0:1. Sačuvali su Rusi vođstvo sve do početka drugog poluvremena, a onda…

U 48. minutu Vanderson je sačeko jedan odbitak i spasa za Akinfeeva nije bilo. Samo dva minuta kasnije Nedjalkov je asistirao do Lukokija, a Holanđanin pogodio za 2:1. Samo dva minuta kasnije Vanderson je centrirao, a Keseru uhvatio loptu na volej za 3:1. Rumun je do kraja kompletirao het-trik, prvo je u 68. minutu iskoristio asistenciju Nedjalkova, da bi u 73. minutu realizovao penal.

MANČESTER JUNAJTED – ASTANA 1:0 (STATISTIKA)

‘Crveni đavoli’ su izveli mešani sastav na teren, te ne čudi što su se Kazahstanci uspešno branili. Najiskusniji u redovima Mančestera bio je Matić. Ređale su se naše pred goloma Astane, ali Rašford, Fred i Grinvud nisu znali kako do gola.

Gosti su pali u 73. minutu kada je mladi Grenvud promešao odbranu Astane i pogodio za 1:0. Do kraja meča četa Ole Gunara Solskjera je mogla do drugog gola, ali je Lingard pogodio stativu. Svih 90 minuta za Astanu igrao je Rukavina, dok je branio Erić.

SLOVAN – BEŠIKTAŠ 4:2

Vatromet u Bratislavi. Vodio je Bešiktaš sa 2:1 protiv Slovana, ali je domaćin sa tri gola u drugom delu razbio tim sa Bosfora.

Nesuđeno pojačanje Crvene zvezde Šporar doveo je Slovake u vođstvo u 14. minutu. Bešiktaš je do izjednačenja stigao u 29. minutu iz penala, a strelac je bio naš reprezentativac Adem Ljajić. U nadoknadi vremena prvog dela igre Turci su okrenuli, a autogol je postigao Božikov.

Slovan je do novog izjednačenja stigao golom Šporara u 58. minutu na asistenciju Holmana. Preokret se dogodio u nadoknadi vremena. U 93. minutu posle kronera Ljubičić je pogodio za 3:2, da bi konačnih 4:2 u 94. minutu postavio Moha. Za Slovan je igrao Dejan Dražić.

U derbiju timova koji su ispali iz Lige šampiona Porto je sa 2:1 pobedio Jang Bojs, dok je šok napravio Volfsberg iz Austrije koji je sa 4:0 kao gost pobedio Borusiju iz Menhengladbaha. Braga je kao gost bila bolja od Vulvsa 1:0.