6

LŠ: Bajern na iskustvo i ‘foru’ savladao Zvezdu, ali da je ušao šut Marina… (FOTO)

Objavljeno: 18.09.19 u 22:52

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od minhenskog Bajerna u prvom kolu grupe B Lige šampiona rezultatom 3:0 (1:0).

Meč na Alijanc areni počeo je baš onako kako se očekivalo, sa potpunom inicijativom domaćeg tima i vrlo defanzivnom igrom srpskog prvaka, i možda, prevelikim respektom koji su izabranici Vladana Milojevića ukazali gigantu iz Bavarske.

Stoga smo u prvih pola sata meča gledali uglavnom atake Bajerna da probiju „bunker” ispred gola Milana Borjan i tek sporadične pokušaje crveno-belih da zaprete iz kontranapada, ali bezuspešno.

Najbolju priliku propustio je Filipe Kutinjo u 23. minutu kada je naleteo na odbijenu loptu na ivici kaznenog prostora, ali je tukao za malo preko prečke.

I onda je u 34. minutu jedan od mnogih napada nemačkog prvaka prošao. Sjajni Ivan Perišić je centrirao sa leve strane, a Kingsli Koman je dobio duel sa Žanderom i sa peterca je glavom lako zatresao mrežu Zvezde.

Desetak minuta kasnije još jednom je Borjan bio matiran, Kutinjo je to učinio petom vrlo efektno, ali je bio u ofsajdu, pa je sudija Bobi Maden poništio taj pogodak.

I u drugom poluvremenu Bajern je nastavio da napada, to je Nemcima nekako urođeno. Početkom drugog dela Alkantara je pogodio stativu, a u 64. minutu propustili su dve velike prilike u samo par sekundi.

Tada je Ivan Perišić pobedao odbrani Beograđana, lobovao Borjana, ali je pogodio prečku. U nastavku akcije, lopta se odbila do potpuno usamljenog Roberta Levandovskog, a on je pokušao atraktivno poluvolejem u padu i od zemlje je uspeo da prebaci skoro prazan gol.

Zvezda je najveću priliku na meču imala u 77. minutu i tada je Marko Marin mogao sve da promeni. Ipak, bio je „za dlaku” neprecizan, jer je „kifla” sa ivice šesnaesterca otišla tik pored gola.

U ovakvim utakmicama šanse moraju da se koriste, a kada to ne učinite, protivnik vas kazni na drugoj strani. Tako je već tri minuta kasnije Levandovski iskoristio veliku grešku Marka Gobeljića i na lukavstvo sproveo loptu iza leđa Borjana. Ipak, valja pohvaliti i sjajan osećaj za gol poljskog napadača.

Do kraja meča, još jednom je pogođen okvir gola Zvezde, ali i mreža. Učinio je to rezervista Tomas Miler, posle majstorskog dodavanja Alkantare, dok je odbrana srpskog tima „spavala”.

BAJERN – CRVENA ZVEZDA 3:0 (1:0)