0

SERIJA A: Veliko iznenađenje u Italiji – Leće ukrotio ‘bikove’ posle 111 minuta borbe!

Objavljeno: 16.09.19 u 23:39

U poslednjoj utakmici trećeg kola italijanske Serije A videli smo najveće iznenađenje pošto je Leće kao gost savladao Torino rezultatom 2:1 (1:0).

Fudbaleri Lećea posle 19 godina prvi put su slavili trijumf u Torinu, i to u momentu kada niko nije očekivao. Na megdan ‘bikovima’ došli su sa dva poraza i bez postignutog gola, ali su ipak izvojevali trijumf.

Prvi u novoj sezoni postigao je Farijas u 35. minutu i tako je nagovestio veliko iznenađenje. Najbolji igrač domaćih Andrea Beloti je u 58. minutu doneo izjednačenje golom iz jedanaesterca.

Ipak, odlučujući momenat viđen je u 73. minutu kada je posle šuta Kalderonija i odbitka Mankozu sproveo loptu u mrežu.

Ova utakmica trajala je skoro 111 minuta, jer je sam finiš predugo trajao. Sudija Antonio Đua je u 98. minutu gledao snimak VAR-a da se uveri da li je bilo penala kod pada Belotija u kaznenom prostoru gostiju.

Ispostavilo se da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu i Leće je uspelo da slavi veliki trijumf