0

PREMIJER LIGA: Remi na ‘Vikarejdž Roudu’, David Luiz ponovo tragičar

Objavljeno: 15.09.19 u 19:30

U poslednjem meču 5. kola Premijer lige predviđenog za nedelju Vatford je dočekao Arsenal.

Već u jedanaestom minutu Tom Kleverli je torpedom sa distance pokušao da savlada Bern Lena, ali je čuvar mreže Arsenala uspeo da sačuva gol. Deset minuta kasnije Pjer Emerik Obamejang primio je dugu loptu u šesnaestercu, odlično ga je pronašao Sead Kolašinac, a napadač je preciznom loptom savladao golmana domaćeg tima. Već u 32. minutu Nikolas Pepe je servirao loptu Obamejangu koji je ponovo doneo radost navijačima gostujućeg tima.

Vatford – Arsenal 2:2 (STATITIKA MEČA)

U drugom poluvremenu do izražaja je došao tim Votforda. Nakon greške u odbrani Tom Kleverli došao je u gol šansu i savladao je Lenoa za 2:1. Pet minuta kasnije Džerard Delofeu je šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopta je prošla iznad stative. Ismar Sar je nastavio napadačku seriju domaćeg tima, primio je centaršut u srcu šesnaesterca, ali je bio neprecizan. Ponovo je Delofeu imao priliku u 68. minutu, lopta je prošla kraj desne stative. David Luiz je ponovo bio tragičar po Arsenal. Postavio je nogu napadaču Votforda, a Entoni Tejlor je pokazao na belu tačku. Roberto Pereira bio je precizan sa bele tačke i povisio je na 2:2 što je na kraju bio i konačan rezultat meča. U 92. minutu jeje Abdula Dakur imao priliku da preokrene rezltat, ali je Leno odlično odreagovao.