0

BUNDESLIGA: Gosti ubedljivi, Šalke bacio petardu

Objavljeno: 15.09.19 u 21:01

U poslednjim mečevima 4. kola Bundeslige slavili su gosti.

Frajburg je savladao Hofenhajm ubedljivim rezultatom 3:0, a još ubedljiviji je bio Šalke koji je povratnika u elitu savladao sa 5:1.

Hofenhajm – Frajburg 0:3 (STATISTIKA MEČA)

Frajburg je pobedio Hofenhajm sa 3:0 i stigao do trećeg trijumfa u novom prvenstvu. Kristijan Ginter je prvi “načeo“ domaćina, a do poluvremena je Haberer duplirao prednost gostiju. Pokušao je domaćin ofanzivnom igrom u nastavku da dođe makar do boda, ali im to nije pošlo za ‘rukom’, pošto je Petersen postigao i treći gol za Frajburg, koji je sada na deobi drugog mesta sa Borusijom iz Dortmunda, dok je Hofenhajm tek 13. sa 4 boda.

Paderborn – Šalke 1:5  (STATISTIKA MEČA)

Šalke je vezao i drugu pobedu. Bilo je jasno da Paderborn nema kvalitet za elitu, a u prelaznom roku nisu doveli pojačanja, pa je očigledno da im slede teški dani. “Kraljevsko plavi“ su pobedili sa 5:1, mada je sve odlučeno ukasnoj fazi meča. Paderborn  poveo, a Šalke je imao prednost od samo jednog gola, na dvadeset minuta pre kraja. Od 70. minuta usledio je potop domaćina i još tri lopte u njihovoj mreži. Prvo je Harit u 71. minutu zatresao mrežu, isti igrač pogodio je i u 85. minutu, a Kutucu je bio strelac u 83. minutu. Šalke je sakupio sedam bodova, dok Paderborn ima samo jedan i nalazi se na začelju tabele sa ekipom Herte iz Berlina.