BUNDESLIGA: Marko Grujić tresao mrežu, Herta izgubila, ubedljiva pobeda Borusije!

Objavljeno: 14.09.19 u 17:54

Nastavlja se takmičenje i u Nemačkoj

U derbiju dana Borusija iz Dortmunda dočekala je Bajer Leverkuzen. Marko Grujić je uspeo da zatrese mrežu, ali Herta nije uspela da dođe do bodova.

Borusija Dortmund – Bajer Leverkuzen 4:0 (STATISTIKA MEČA)

Pobedom u četvrtokm kolu Borusija se iskupila za poraz od Uniona u Berlinu. Već u 28. minutu Alkaser je doneo prednost domaćinu na dodavanje Hakimija. To je u prvom poluvremenu bio jedini pogodak. U drugom su se domaći igrači razigrali. Rojs je na dodavanje Džejdona Sančoa u 51. minutu povisio na 2:0, Geuereiro je u 83. minutu ponovo na dodavanje Sančoa povisio na 3:0, da bi Rojs svojim drugim pogotkom u 90. minutu postavio konačnih 4:0.

Augzburg – Ajntraht 2:1 (STATISTIKA MEČA)

Već u prvom poluvremenu domaćin je rešio pitanje pobednika. Auzgburg je uspeo da iznenadi Ajntraht i upiše prvu pobedu u ovosezonskom prvenstvu. Prvi gol postigao je Rihter na dodavanje Finbogasona u 35. minutu, Niderlešner je na proigravanje Maksa povisio na 2:0 u 43. minutu. U 73. minutu Paćiencija je iskoristio proigravanje Koha i smanjio je na 2:1, za više nije bilo snage.

Union Berlin – Verder Bremen 1:2 (STATISTIKA MEČA)

Klasen je doneo vođstvo gostima već u 5. minutu sa bele tačke. U 14. minutu izjednačio je Anderson takođe sa bele tačke. Klasen je imao još jednu priliku da u 55. minutu povisi na 1:2, ali je promašio penal, da bi Fulkrug u istom minutu postavio konačnih 1:2.

Majnc – Herta 2:1 (STATISTIKA MEČA)

Kvaizon je doneo prednost domaćinu u 40. .minutu, uspeo je Marko Grujić nakon kornera da bude najviši u skoku i poravna rezultat, ali su gosti ipak ispustili bod jer je takođe iz kornera na asistenciju Brosinskog Sent Juste postigao gol u 88. minutu kojim je doneo pobedu domaćinu.