0

SERIJA A: Konteov Inter se ne zaustavlja, goleada u Bergamu pripala ‘bikovima’

Objavljeno: 01.09.19 u 22:48

Milanski Inter uspešno je prebrodio i prvo gostovanje u novoj sezoni, pošto je slavio trijumf od 2:1 (1:0) na vrućem gostovanju Kaljariju.

Inter je posle letnjeg prelaznog roka u kom se silno pojačao, kako dolaskom Antonija Kontea na klupu, tako i igrački, vezao drugi trijumf u novoj sezoni italijanske Serije A.

Posle Lećea u prvom kolu (4:0), večeras je u Kaljariju ostvarena mnogo teža pobeda, koju su doneli Lautaro Martinez i Romelu Lukaku.

Argentinac je u 25. minutu posle asistencije Sensija doneo radost ‘nero-azurima’, da bi u 50. minutu Žoao Pedro poravnao na 1:1.

Ipak trijumf Interu doneo je Lukaku u 72. minutu, pošto je iskoristio dosuđen jedanaesterac zbog prekršaja Fabija Pisakanea.

Meč sa najviše golova ove večeri odigrali su Atalanta i Torino, a pobedu su odneli ‘bikovi’, i to posle dva preokreta. Najpre su poveli golom Bonifacija u 24. minutu, da bi Atalanta sve preokrenula golovima Zapate u 38. i 54. minutu.

Ipak samo tri minuta kasnije Berenguer je dao gol za novo izjendačenje, a konačan trijumf Torinu u 66. minutu doneo je Ico.