0

PRIMERA: Viljareal dva puta vodio, Bejl dva puta spašavao Real, pamtiće se magija Luke Jovića

Objavljeno: 01.09.19 u 23:21

U trećem kolu španske Primere, Real je po prvi put remizirao ove sezone, ali može biti srećan što je uopšte izvukao remi na gostovanju Viljarealu – 2:2 (1:1).

Jesu Barselona i Real najdominantniji klubovi u Španiji, ali se u Primeri često dešava da prospu bodove. Barselona posle tri kola ima svega četiri boda, a Real se ‘spotakao’ na trećem stepeniku, jer je gostovao na ‘vrućem terenu’ na stadionu ‘Keramika.

Viljareal je večeras bio bliži pobedu, i zbog kretanja rezultata i zbog prikazane igre, a prvi put je poveo već u 12. minutu. Tada je Đerar Moreno doveo ‘žutu podmornicu’ u vođstvo.

Već smo pisali o izjednačenju Reala, ‘zvezda’ tog pogotka je Luka Jović iako mu se ne piše ni asistencija ni gol.

Ali Viljareal je večeras bio bolji tim i u 74. minutu je zasluženo ponovo poveo, kada je strelac bio Moi Gomez. Činilo se da će domaćin stići do sva tri boda, dok Geret Bejl još jednom nije spasio Real.

Velšanin je u 86. minutu doneo izjednačenje, a onda u samom finišu za dva minuta dobio dva žuta kartona i pre vremena završio meč. Ipak, ostavio je poruku da Real ne bi smeo tako lako da ga se odriče, kao što je to (umalo) bio slučaj letos.