0

BUNDESLIGA: Dost i Pasijensija doneli preokret Ajntrahtu

Objavljeno: 01.09.19 u 21:07

U poslednjem kolu nemačke Bundeslige Ajntraht je u Frankfurtu posle preokreta došao do trijumfa protiv Fortune iz Dizeldorfa rezultatom 2:1 (0:1).

Ajntraht iza sebe ima veoma napornu nedelju, jer je pre samo tri dana veći deo revanša plej-ofa za Ligu Evrope protiv Strazbura igrao sa igračem manje, ali je uspeo da nadoknadi 0:1 iz prvog meča i slavi sa čak 3:0 u Frankfurtu.

I danas je na svom terenu morao da juri zaostatak, pošto je od 36. minuta Fortuna vodila golom Heningsa. Ponovo je tim za koji su danas od starta igrali Filip Kostić i Dejan Joveljić, a sa klupe u drugom poluvremenu ušao Mijat Gaćinović, stigao do preokreta.

Najpre je Bas Dost u 57. minutu potpuno neshvatljivo ostao usamljen na tri metra od gola i trzajem glavom u svom stilu je poravnao na 1:1.

Napadao je Ajntraht u preostalih pola sata, a nagrada za takav pristup stigla je u 86. minutu. Ponovo je odbrana gostiju iz Dizeldorfa ostavila usamljenog, ovog puta, Pasijensiju i napadač je rutinski zatresao mrežu za konačnih 2:1.