0

PREMIJER LIGA: Liverpul u ‘trećoj brzini’ do odbrane prvog mesta (VIDEO)

Objavljeno: 31.08.19 u 20:56

U 4. kolu Premijer lige Liverpul je kao gost sa 3:0 pobedio Barnli i vratio se na prvo mesto posle samo nekoliko časova.

Izgleda da je četa Jirgena Klopa zrela da Liverpulu donese toliko željenu titulu prvaka. Nekada su ‘Redsi’ znali dobro da kubure na ovakvim mečevima i prosipaju bodove, ali to ovoga puta nije bio slučaj. Liverpul je na ‘Tarf Muru’ lagano slavio sa 3:0.

Domaćin je prvi zapretio preko Vuda, ali je Adrian bio na mestu. Samo tri minuta kasnije uzvratio je Salah, ali je zamalo bio neprecizan. U 22. minutu je Egipćanin imao još jednu šansu, ali je ponovo bio neprecizan.

Liverpul je svoju inicijativu krunisao u 33. minutu uz dosta sreće. Arnold je želeo da centrira sa nekih 25 metara iskosa sa desne strane, lopta je pogodila Vuda u leđa i završila u golu – 0:1.

‘Redsi’ su do drugog gola stigli samo četiri minuta kasnije. Firmino je sjajno povukao kontru, uposlio Manea, a ovaj pogodio 0:2.

Liverpul je nastavio da gazi i u nastavku. U 65. minutu je Firmino mogao do gola, ali je njegov pokušaj izblokiran. Ipak, treći gol gosti su postigli u 80. minutu, Salah je pobegao odbrani Barnlija, nehotice je asistirao do Firmina, a Brazilac pogodio za – 0:3.

BARNLI – LIVERPUL 0:3 (STATISTIKA)