0

BUNDESLIGA: Šamar Union Berlina za ‘milionere’ (VIDEO)

Objavljeno: 31.08.19 u 21:10

U poslednjem meču dana 3. kola Bundeslige Union je u Berlinu sa 3:1 šokirao Borusiju iz Dortmunda.

Mnogi su verovali da bi ovo mogla da bude sezona u kojoj će Borusija iz Dortmunda skinuti krunu Bajernu iz Minhena. Ako ovako bude igrala, kao što je igrala danas – teško!

Novoligaš Union iz Berlina razbio je ‘milionere’. Borusija je prva zapretila preko Rojsa iz slobodnog udarca, ali je lopta završila pored leve stative. U 18. minutu je pokušao i Sančo, ali promene rezultata nije bilo.

Union je poveo u 22. minutu kada je Trimel lukavo izveo korner po zemlji na ivicu šesnaesterca, a Bulter je pogodio za 1:0. Ipak, radost domaćih navijača nije dugo trajala, samo tri minuta kasnije posle uigrane akcije Sančo je ubacio loptu u peterac, a Alkaser pogodio za 1:1.

Do kraja prvog dela igre Borusija je imala još dve šanse, ali idemo redom… Prvo je u 44. minutu Sančo dobio pas od Vajgla, ali je šutirao pored gola. Na kraju je do pogotka mogao Rojs, ali je njegov udarac zaustavio Gikivič.

Berlin je eksplodirao u 50. minutu, Anderson je izašao jedan na jedan sa Burkijem, ovaj mu je odbranio šut, a na nekih 16 metara na loptu je naleteo Bulter i pogodio za 2:1.

Kraj svake nade za Borusiju usledio je u 75. minutu kada je Anderson pogodio za konačnih 3:1 i prvu pobedu novoligaša u Bundesligi. Neven Subotić igrao je svih 90 minuta za domaći tim.

UNION BERLIN – BORUSIJA DORTMUND 3:1 (STATISTIKA)