0

PLEJ-OF ZA LŠ: Tadić izbacio Pavlovića i Matića – poznati su svi učesnici nove sezone Lige šampiona!

Objavljeno: 28.08.19 u 22:57

Sa današnje tri utakmice u Amsterdamu, Brižu i Pragu, kompletirani su svi učesnici Lige šampiona u sezoni 2019/2020.

Ajaks – APOEL (STATISTIKA)

Nakon prvog meča u kom nije bilo pogodaka, Ajaks je u Amsterdamu u potpunosti nadigrao kiparskog šampiona, ali kog dugo nije mogao da ‘probije’ i konačno povede u ovom dvomeču. U tome je uspeo tek u završnici prvog poluvremena.

Učinio je to Alvarez, golom posle prekida sa desne strane i konačno posle gotovo 135 minuta igre u ovom dvomeču, otvorio rivala. Već posle pet minuta igre u nastavku Huntelar je dao gol, ali je on poništen posle VAR asistencije.

Dugo potom Ajaks nije uspevao da postigne gol za potvrdu prolaza, sve dok to nije učinio kapiten Dušan Tadić. Srpski reprezentativac je dao lep gol u 80. minutu za konačnih 2:0.

Valja istaći da su u gostujućem taboru igrali Uroš Matić i Andrija Pavlović, koji je čak u jednom trenutku zatresao mrežu, ali je bio u malom ofsajdu.

Klub Briž – LASK (STATISTIKA)

Klub Briž je u svojoj utakmici branio pobedu od 1:0 iz Austrije i odbranio ju je trijumfom od 2:1, iako se dugo čekalo na prvi pogodak na meču.

Belgijance je u vođstvo doveo Vanaken u 70. minutu meča, ali je svega četiri minuta kasnije Klaus iz jedanaesterca doneo veliku nadu LASK-u da bi mogli da dođu do prolaza. Bili su na samo jedan gol od istorijskog uspeha.

Ipak, gol nije pao u mreži Belgijanaca, već Austrijanaca, koju je zatresao Denis u 89. minutu za plasman Klub Briža u Ligu šampiona.

Slavija Prag – Kluž (STATISTIKA)

Poslednji učesnik biće Slavija iz Praga, koja je takođe posle pobede od 1:0 u prvom meču protiv Kluža u Rumuniji, revanš takođe dobila minimalnim rezultatom.

Utakmicu u prestonici Češke rešio je Boril golom u 66. minutu.