0

SERIJA ‘A’: Kjelini se upisao u istoriju, Juventus startovao pobedom!

Objavljeno: 24.08.19 u 20:30

Ljubitlji italijanskog fudbala mogu da odahnu, Serija ‘A’ se vratila.

Prvi meč sezone odigrali su Parma i Juventus. Slavili su gosti minimalnom pobedom od 1:0, a moglo je da bude i ubedljivije. Đorđo Kjelini će ostati upamćen kao prvi strelac u novoj sezoni.

Izveo je Juventus korner, odbrana Parme uspela je da odreaguje, a lopta je došla na šesnaestercu do Aleks Sandra, on šalje u srce šesnaesterca, a najbolje se snašao Kjelini. Imao je Kristijano Ronaldo odličnu priliku u 29. minutu ali je bio neprecizan. Da bi potom u 35. minutu zatresao mrežu Parme. Sudija je odlučio da proveri VAR, a Ronaldov gol je poništen zbog ofsajda.

Ponovo je Portugalac bio Iks faktor u 66. minutu, imao je solo prodor, pokušao da plasira loptu ispod prečke, ali je odlično reagovao Luiđi Sepe. Ponovo je Ronaldo imao priliku u 73. minutu, a još jednom je na visini zadatka bio Sepe.