0

KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Lazar Ranđelović sa klupe dao dva gola, Dinamo u Zagrebu zakoračio ka ‘eliti’

Objavljeno: 22.08.19 u 00:17

Olimpijakos i Dinamo Zagreb veoma su blizu Ligi šampiona posle prvih utakmica u plej-ofu kvalifikacija.

Juče nijedan meč nije završen pobedom domaćina, u utakmici između Jang Bojsa i Crvene zvezde bilo je 2:2, ali su čast domaćih ekipa odbranili Olimpijakos i Dinamo Zagreb.

Posebno interesantan bio je meč u Pireju, gde je crveno-bele protiv Krasnodara u vođstvo doveo Gerero u 30. minutu. Onda je u drugom poluvremenu u igru ušao Lazar Ranđelović, bivši igrač Radničkog iz Niša, i postigao dva gola za osam minuta, da bi tačku na ubedljiv trijumf Olimpijakosa stavio Podens minut pre kraja.

Značajan korak ka Ligi šampiona napravio je i Dinamo iz Zagreba, koji je na svom ‘Maksimiru’ savladao Rozenborg sa 2:0. ‘Modri’ su golove postigli u prvih pola sata igre.

Najpre je već u osmom minutu dosuđen penal koji je u gol pretvorio Petković, da bi velikih 2:0 pred revanš doneo Orsić već u 28. minutu.