0

FOTO screenshot

PRIMERA: Valensija izgubila bodove penalom u 101. minutu, fantastičan meč i osam golova na ‘Keramici’ (VIDEO)

Objavljeno: 17.08.19 u 23:30

Vrlo uzbudljiv dan je za nama, makar kada je reč o utakmicama u španskoj Primeri.

Posle poraza Barselone i pobede Reala, već se zahuktao šampionat u Španiji, a sjajnu završnicu priredili su nam i Valensija i Real Sosijedad na ‘Mestalji’.

‘Slepi miševi’ su vodili sa 1:0 od 59. minuta kada je strelac bio Kevin Gameiro. A onda smo videli verovatno neverovatno ‘kasno’ izjednačenje Baskijaca. U 11. minutu nadoknade Kokelan je zaradio isključenje, a penal u bod Sosijedadu pretvorio Ojarzabal.

Fantastičan meč odigrali su Viljareal i Granada na stadionu ‘Keramika’, gde smo videli čak osam pogodaka, po četiri na obe strane i zasluženu podelu bodova. Od svega toga, u prvom poluvremenu videli smo ‘samo’ dva gola, a prvi tek posle više od pola sata igre.

Santi Kazorla je u 35. minutu doveo domaćina u vođstvo iz jedanaesterca, a u šestom minutu nadoknade prvog dela meča Viko je doneo poravnanje.

U drugom poluvremenu se igralo mnogo otvorenije, sve je pucalo od šansi i pogodaka. ‘Žuta podmornica’ je ponovo povela u 53. minutu preko Gomeza, poravnao je Mačis u 62. da bi tri minuta kasnije Moreno doneo 3:2 za Viljareal.

Potom je Čukvueze duplirao prednost u 73. minutu, ali je novu nadu Granadi vratio preiskusni Soldado samo dva minuta kasnije.

Tu nije bio kraj, pošto je Puertas (u skladu sa svojim imenom) ‘otvorio vrata’ gostima da dođu do boda i to su učinili jer je do kraja ostalo fantastičnih 4:4.