0

SUPERLIGA KINE: Prvoplasirani Gvangžu samo do boda, Peking Gvan se vratio na drugo mesto!

Objavljeno: 15.08.19 u 16:26

U preostalim utakmicama 22. kola Superlige Kine odigrane su četiri utakmice.
Prvoplasirani Gvangžu je odigrao nerešeno sa Čongkin Lifanom, Pekving Gvan je pobedom u današnjoj utakmici uspeo da se vrati na drugo mesto na tabeli.

Dalijan Jifang – Peking Guan 0:2

Utakmica u kojoj je Peking Gvan gostovao Dalijan Jifangu završena je pobedom favorita. Iako u prvih 45. minuta nije bilo golova, već u 56. minutu Ba dun je iskoristio dodavanje Augusta za 1:0, dok je u 89. minutu Žang Juning postavio konačnih 2:0. Ovom pobedom Peking je preskočio Šangaj SIPG na tabeli i trenutno zauzima bod više na tabeli.

Gvangžu Evergrande – Čongkin Lifan 1:1

Prvoplasirani Gvangžu Evergrande je na svom terenu prekinuo pobedonosnu seriju i došao je do boda protiv ekipe sa sredine terena. Poveo je domaćin golom Taliske u 30. minutu, a dva minuta kasnije Feng Jing je izjednačio i postavio konačan rezultat na meču.

Tijancin Tanhai – Šangaj Šenhua 2:2

Gosti su poveli golom Morena u 39. minutu, El Šaravi je odlično pronašao napadača, koji je lako savladao golmana domaćeg tima. U 49. minutu Vang Đalong je pronašao Jang Žua za 1:1, a El Šaravi je ponovo vratio gostima prenost golom u 58. minutu, ipak za konačan rezultat i bod na meču pobrinuo se Renatinjo sa bele tačke u 72. minutu.

Vuhan Žal – Šangdong Lueng 2:1

Gosti su poveli golom Moisesa u 19. minutu, četiri minuta kasnije izjednačio je Ming Tijan, a na asistenciju strelca prvog pogotka u 28. minutu Jung Li je postavio konačnih 2:1.