Maruan Felaini

SUPERLIGA KINE: Eh, da je Šangdong ovako igrao ranije, Tijancin ‘upisao’ tri boda

Objavljeno: 10.08.19 u 16:15

Samo dva meča 22. kola Superlige Kine odigrana su danas, a subotu je obeležio Šangdong Lueng.

Čak i kada nema najboljeg strelca Gracijana Pelea, Šangdong je ubedljiv. Danas je to na svojoj koži osetio Hebei. Lueng je kao gost slavio sa 3:0. Gosti su poveli u 72. minutu, posle centaršuta Felaini je spustio loptu do Liujua, a ovaj zakucao loptu u mrežu – 0:1.

Četiri minuta kasnije Liuju je izbacio Guedeša jedan na jedan sa golmanom Hebeija, Brazilac ga je predriblao i pogodio 0:2. Treći gol Šangdong je postigao u 87. minutu Liuju je sjajno ostavio loptu za Felainija, a Belgijanac postavio konačnih – 0:3.

Tijancin Teda je sa 2:1 pobedila Vuhan. Domaćin je poveo golom Džonatana u 54. minutu iz penala. U 69. minutu već je bilo 2:0, Ačeampong je bio strelac. Počasni gol gostiju bio je delo rezerviste Silve Rafaela.