0

SLS: Trk Jirke za tri boda Radničkog, Javor prejak za Mačvu, prvenac Rada…

Objavljeno: 10.08.19 u 21:55

Radnički iz Niša se brzo oporavio od poraza protiv Crvene zvezde na stadionu ‘Rajko Mitić’, a junaci su Jirka i golman Petrović.

Odbranio je tri boda na ‘Čairu’ Radnički iz Niša. Lako je moglo da se dogodi da Voždovac put Beograda krene sa osvojenim bodom, ali je penal Nišića u 86. minutu odbrani golman ‘Reala sa Nišave’ Petrović.

Radnički je poveo u 34. minutu, Stojanović je dokazao da je kao vino, što stariji to bolji, dao je sjajnu loptu iza leđa odbrane ‘zmajeva’, a Mihajlović je pogodio za 1:0.

Voždovac je do izjednačenja stigao u 52. minutu, sa leve strane centrirao je Nikolić, a Jevtić je pogodio za 1:1. Ipak, Radnički je do pobede stigao u 74. minutu, posle igranja glavom na sredini terena, Jirka je poput Bolta istrčao kontru, pogodio za 2:1, a onda sa dva salta podigao malobrojnu publiku na noge. Voždovac je do boda mogao iz penala, pošto je Đorđević povukao Jevtića. Sudija Jovanović je pokazao na penal, ali je Nišićev udarac zaustavio fenomenalni Petrović.

Javor je kraj Moravice sa 3:1 pobedio Mačvu. Ivanjičani su poveli golom Petkovića sa penala u 39. minutu. U 52. minutu Mačva je izjednačila autogolom Kolakovića, ali radost gostiju trajala je svega dva minuta, pošto je Petković opet pogodio za 2:1. Konačnih 3:1 za Javor postavio je Kuveljić.

Rad je na Banjici sa minimalnih 1:0 pobediio Inđiju, a gol odluke postavio je Trifunović u 85. minutu. Bilo je ovo veče bivših igrača Crvene zvezde koji su ove večeri postigli čak četiri gola u Superligi Srbije.