0

PREMIJER LIGA: Totenhem iz ‘dva u jedan’, Kejn spasio ‘pevce’… (VIDEO)

Objavljeno: 10.08.19 u 20:50

Aston Vila neće po dobrom pamtiti povratak u ‘elitu’, a ‘krivac’ za to je Hari Kejn koji je Totenhemu doneo prva tri boda u sezoni.

Nekadašnji šampion Evrope se vratio u Premijer ligu, a debi je imao na stadionu prošlogodišnjeg vicešampiona ‘starog kontinenta’. Na kraju Totenhem je slavio sa 3:1, iako je na poluvremenu gubio sa 1:0.

‘Pevci’ su prvi zapretili preko Lukasa Moure u 5. minutu, ali je Hiton bio na mestu. Aston Vila je povela u 9. minutu. Mings je poslao sjajnu dijagonalu ka MekGinu, a ovaj je pobegao odbrani domaćina i pogodio za – 0:1.

Totenhem je preuzeo inicijativu, ali nije mogao do gola. Imao je samo jednu pravu šansu, ali je šut Kejna završio preko gola.

Aston Vila je u 52. minutu tražila penal, VAR soba je kontaktirana i udarca sa ‘bele tačke’ nije bilo. Inicijativa se Totenhemu isplatila u 73. minutu, Erisken je centrirao, odbrana Aston Vile se na trenutak spasila, Moura je ostavio loptu na šutu novajliji Ndombeleu, a ovaj je pogodio na debiju za – 1:1.

‘Pevci’ su uz dosta sreće stigli do vođstva. Igrao se 86. minut kada je Lamela šutirao, lopta se u rikošetu odbila do Kejna, a ovaj pogodio za – 1:2. Kapiten Engleske je u 90. minutu stavio jagodu na vrh torte – 1:3.