0

DOKTOR FUDBALA: Zbog ovoga je Tadić kapiten, majstorija u prvom kolu (VIDEO)

Objavljeno: 04.08.19 u 00:05

Šampion Holandije Ajaks nije uspeo da osvoji sva tri boda u 1. kolu prvenstva Holandije.

Meč protiv Vitesea završen je rezultatom 2:2. Poveli su domaći igrači preko Beroa, ali je izjednačio u 30. minutu Doni Van de Bek. Uspeli su još jednom domaći igrači u 55. minutu da dođu do prednosti, strelac je bio Rišedli Bazur. Nije to poljuljalo šampiona. Nastavili su igrači Ajaksa da napadaju, a do izjednačenja su došli u 75. minutu kada je zablistao kapiten ‘kopljanika’.

Vitese – Ajaks

Tadić je raspalio projektil sa desetak metara. Bez mnogo problema savladao je golmana Vitesea i doneo bod svom timu. Sudija je morao da se ‘posavetuje’ sa VAR snimkom, ali je bilo više nego jasno da Tadić nije bio u ofsajdu. U završnici meča, strelac drugog gola za Vitese Bozer dobio je crveni karton, ali je na semaforu ostalo 2:2.