0

SLS: Petarda Vojvodine na premijeri na ‘Karađorđu’, Radnički slavio protiv Javora nakon preokreta

Objavljeno: 03.08.19 u 21:57

U preostalim mečevima današnjeg programa odigrane su dve utakmice. U oba meča slavili su favoriti.

Vojvodina je ubedljivo savladala Rad, crveno-beli su meč rešili već u prvom poluvremenu, dok je u Nišu viđena uzbudljiva utakmica u kojoj je Radnički slavio posle dva jedanaesterca.

Vojvodina – Rad 5:0

Fudbaleri Vojvodine su kontrolisali igru tokom celog meča, ozbiljnu priliku imao je Stojković u 5. minutu, potom je Đuričin imao priliku nekoliko minuta kasnije, ali nije iskoristio grešku Stevića, šutirao je pored gola. Bojan Matić je u 21. minutu uspeo da slomi otpor ‘građevinara’. Kasalica je loše odreagovao u odbrani, Bojić je propustio loptu do Matića koji je doveo Vojvodinu u vođstvo. Već u sledećem napadu Matić je odlično pronašao Đuričina, koji je bez mnogo problema savladao Dušana Markovića. U nastavku su igrači Vojvodine imali nekoliko prilika, ali ih nisu realizovali. Ipak, Vinsent Eze   je uspeo da golom kruniše prelepu akciju. Stojković je dodao do Bojića, koji je loptu poslao do Ezea, a on je matirao golmana Rada i povisio na 3:0. Mihajlo Nešković je u 74. minutu krunisao dobru igru i povisio na 4:0. Nešković je u 81. minutu još jednom uspeo da matira golmana Rada i povisi na 5:0

Radnički – Javor 2:1

Fudbaleri Radničkog nisu na najbolji način počeli utakmicu protiv Javora, već u drugom minutu mogao je gost do vođstva, ali je lopta otišla kraj stative. Uzvratio je Mihajlović nakon kontre pet minuta kasnije, ali nije uspeo da ozbiljnije ugrozi Jevrića. U 17. minutu ispao je štoper Lazar Đorđević, a Dolmagić je prošao i centrirao, odlično je pronašao Sevića koji je Javoru doneo vođstvo. Deset minuta kasnije nakno centaršuta u šesnaestercu je pao MIhajlović, a Piper je pokazao na belu tačku, upravo je nekadašnji napadač Rada izveo najstrožu kaznu i poravnao na 1:1. Do tada odličnog Čumića zbog povrede je u 30. minutu zamenio Filip Knežević. Javor je u Završnici poluvremena bio opasniji, ali je odlično u dve prilike reagovao Nikola Petrović. U završnici poluvremena igrač Javora je u padu nakon centaršuta udario loptu rukom, a Mmihajlović je po drugi put izveo najstrožu kaznu i napravio konačan preokret. U drugom poluvremenu je Radnički napadao i bio znatno bolji, ali je Mrkaić sredinom poluvremana mogao da nakon kontre kazni igrače Radničkog, ponovo se istakao Petrović. Ipak, do kraja nije bilo promene rezultata