Odigrani su svi revanš mečevi 2. kola kvalfikacija za Ligu Evrope, a najveće iznenađenje napravio je Zrinjski pobedom na Utrehtom posle produžetaka 2:1 i plasmanom dalje.

Bosna i Hercegovina imaće predstavnika u 3. kolu kvalfikacija za Ligu Evrope, pošto je Zrinjski u Mostaru napravio senzaciju i pobedio holandski Utreht sa 2:1. Gosti su poiveli komičnim golom iz slobodnog udarca Gustafsona kada je očajno intervenisao golman domaćina Brkić.


Hadžić je u 65. minutu izjednačio lepim golom na 1:1, da bi prolaz Zrinjskom doneo Mandić u 111. minutu posle ‘cirkus’ greške golmana Holanđana.

Ajntraht se baš namučio protiv Flore koja je izbacila Radnički iz Niša. U Frankfurtu je tim iz Nemačke slavio sa 2:1. Oba gola postigao je Pasiensija, a od prvog minuta igrali su Kostić i Joveljić.

Evo svih rezultata 2. kola kvalfikacija za Ligu Evrope:

LIGA EVROPE, 2. KOLO KVALIFIKACIJA – REVANŠI

Utorak
Linkoln Red Imps – Ararat Jermenija 1:2 (0:1) /prvi meč 0:2/
Suduva – Tre Pene 5:0 (3:0) /prvi meč 5:0/
F91 Didelanž – Škendija 1:1 (0:0) /prvi meč 2:1/
Feronikeli – Slovan Bratislava 0:2 (0:1) /prvi meč 1:2/

Sreda
Čukarički – Molde 1:3 (0:2)
/Kajević 82 – Omojidžuanfo 4, Ejkrem 37, Knudson 78/ /prvi meč 0:0/

Četvrtak
Astana – Santa Koloma 4:1 (1:1) /prvi meč 0:0/
Ordabasi – Mlada Boleslav 2:3 (1:2) /prvi meč 1:1/
Kairat – Hapoel Ber Ševa 1:1 (1:0) /prvi meč 0:2/
Vitorul – Gent 2:1 (0:1) /prvi meč 3:6/
KuPS – Legija 0:0 /prvi meč 0:1/
Zarja – Budućnost 1:0 (1:0) /prvi meč 3:1/
U. Krajova – Honved 0:0 /prvi meč 0:0/
Debrecin – Torino 1:4 (0:2) /prvi meč 0:3/
Heken – AZ Alkmar 0:3 (0:1) /prvi meč 0:0/
Levski – AEK Larnaka 0:4 (0:2) /prvi meč 0:3/
Riga – Pjast 2:1 (1:1) /prvi meč 2:3/
AEL Limasol – Aris 0:1 (0:1) /prvi meč 0:0/
Apolon Limasol – Šamrok 2:1 (1:0) /prvi meč 1:2/
Atromitos – Dunajska Streda 3:2 (2:0) /prvi meč 2:1/
Dinamo Tbilisi – Gabala 3:0 (0:0) /prvi meč 2:0/
Jablonec – Pjunik 0:0 /prvi meč 1:2/
Ki Klaksvik – Lucern 0:1 (0:1) /prvi meč 0:1/
Lijepaja – Norčeping 0:1 (0:0) /prvi meč 0:2/
Makabi Haifa – Strazbur 2:1 (2:1) /prvi meč 1:3/
Malme – Domžale 3:2 (2:2) /prvi meč 2:2/
Nefči – Arsenal Tula 3:0 (0:0) /prvi meč 1:0/
Šerif – Partizani 1:1 (0:1) /prvi meč 1:0/
Vaduc – Fehervar 1:0 (0:0) /prvi meč 0:1/
Zrinjski – Utreht 1:1 (0:1) /prvi meč 1:1/
Brondbi – Lehija 4:1 (1:0, 2:1) /prvi meč 1:2/
Ludogorec – Valur 4:0 (2:0) /prvi meč 1:1/
Progres – Rendžers 0:0 /prvi meč 0:2/
Esbjerg – Šahtjor Soligorsk 0:0 /prvi meč 0:2/
Gzira – Vetspils 2:2 (1:0) /prvi meč 0:4/
Olimpija – Malatija 0:1 (0:0) /prvi meč 2:2/
Ajntraht – Flora 2:1 (1:1) /prvi meč 2:1/
FCSB – Alaškert 2:3 (1:3) /prvi meč 3:0/
Šturm – Haugesund 2:1 (1:0) /prvi meč 0:2/
Aberdin – Čikura 5:0 (2:0) /prvi meč:1:1/
Linfild – HB Toršavn 1:0 (1:0) /2:2/
Osijek – CSKA Sofija 1:1 (1:0) /0:1/
Spartak Trnava – Lokomotiva Plovdiv 3:1 (1:0) /0:2/
Krusejders – Vulvs 1:4 (1:3) /0:2/
Partizan – Konahs Ki 3:0 (0:0) /prvi meč 1:0/
Gimaraeš – Ženeš Eš 4:0 (1:0) /1:0/
Strajnan – Espanjol 1:3 (0:1) /0:4/