0

SUPERLIGA KINE: Evergrande se osamio na prvom mestu, Arnautović strelac u remiju Šangaja

Objavljeno: 28.07.19 u 15:46

U 20. kolu Superlige Kine danas su odigrane četri utakmicme, a favoriti nisu razočarali.

Gvangžu Evergrande – Peking Renhe 3:0

Pobedom nad fenjerašem Evergrande se dodatno zacementirao na prvoj poziciji na tabeli. Nakon remija Šangaja Gvangžu sada ima četiri boda više od Šangaj SIPG. Wei Šihao je u 2. minutu doneo prednost domaćem sastavu, a u 44. minutu je na dodavanje Elkensona Paulinjo je povisio na 2:0. Brazilac je u 48. minutu ponovo zatresao mrežu Pekinga, a ovog puta drugom asistencijom na meču pronašao ga je Jang Liju.

Đangsu Suning – Šenžen 2:0.

Nesuđeni tim Gereta Bejla uspeo je da slavi sa 2:0. Nisu domaći igrači imali težak zadatak, naspram sebe su imali pretposlednji tim na tabeli. Već u 7. minutu je Alek Tešeira doneo prednost igračima Đangsua, a odmah u nastavku drugog dela meča u 46. minutu postigao je i drugi pogodak i postavio konačan rezultat.

Tjanđin Tjanhai – Tjanđin Teda 1:0

Gradski derbi pripao je Tianhaju. Minimalac im je bio dovoljan da napuste opasnu zonu i popnu se na četrnaestu poziciju, dok je Teda tri pozicije iznad. Nije bilo značajnih uzbuđenja u prvom poluvremenu, a dovoljno za pobedu pokazali su domaći kada je u 55. minutu Jao Junšeng zatresao mrežu. Primio je Junšeng odličnu loptu iz dubine, napravio prostor i savladao golmana Tede.

Vuhan Žal – Šangaj SIPG 1:1

Šangaj se nakon drugog remija u nizu nalazi na drugoj poziciji dok je Evergrande zaseo sa četiri boda prednosti na prvom mestu. Jun Li je u 4. minutu meča savladao golmana gostiju, primio je pas od Huang Bovena, ostao je usamljen na drugoj strani i smireno uputio udarac ka golu, lopta je na putu ka mreži udarila u stativu i bilo je to dovoljno za 1:0. Marko Arnautović je na dodavanje Hulka postavio konačnih 1:1. Brazilac je odlično pronašao Arnautovića, koji je u padu uspeo da skrene loptu u mrežu domaćina.