4

KVAL. ZA LE: Partizan uspeo da razbije bunker Velšana! Partizane, mora to mnogo bolje!

Objavljeno: 25.07.19 u 21:28

Fudbaleri Partizana uspeli su da slave protiv Konas Kveja u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.
Mučio se Partizan tokom meča, u prvom poluvremenu imali su gosti nekoliko izglednih prilika, ali nisu uspeli da savladaju odličnog Brasa. U drugom poluvremenu su crno beli na početku zaigrali taman toliko da matiraju čuvara mreže Konasa. Gol Šćekića doneo je Partizanu minimalnu prednost pred revanš meč

Suma je odlično proigrao nakon duplog pasa Tošića, fudbaleru Partizana zasmetao je defanzivac Konasa, te je lopta prošla kraj stative Brasa. Parkirali su domaći igrači autobus ispred svog gola, u 16. minutu oprobao je svoj udarac i Zdjelar, ali je bio izblokiran. Domaći fudbaleri dosta agresivno su ušli u ovaj meč, te je u nekoliko navrata neko od igrača Partizana završavao na travi sa bolnim grimasama na licu. Sadik je odlično proigrao Pavlovića. Napadač je promešao nekoliko igrača dodao do defanzivca, a Bras je odlično bio postavljen.

Partizan je nastavio da napada u nastavku meča, ali su se domaći fudbaleri organizovano branili i uspešno su odolevali naletima crno-belih. Do kraja poluvremena nije uspeo Partizan da ‘otključa’ odbranu Konasa, a u poslednjim minutima prvog poluvremena, nakon jednog duela Stojković je burno odreagovao a Očenaš mu je pokazao žuti karton zbog guranja protivnika.

Znatno bolje počeo je Partizan drugo poluvreme, pokušao je Đorđe Ivanović u 48. minutu, ali nije uspeo da realizuje izglednu priliku. Nastavili su sa inicijativom igrači Partizana. Pokušavali su do 62. minuta crno-beli da probiju, a tada su uspeli. Strelac je bio Aleksandar Šćekić. Veliki posao završio je Slobodan Urošević koji je poslao do Ožegovića, lopta se odbila od napadača crno-belih i otišla do Šćekića koji je spremno dočekao i doneo Partizanu vođstvo. Činilo se da Partizan može da uveća prednost na 2:0, igrao se 72. minut Šćekić je odličnio proigrao Ivanića, ali je fudbaler Partizana pucao pravo u Brasa. Urošević je skinuo siguran zicer Vajldu u 90. minutu i sačuvao prednost crno-belih.

Konas Kvej Nomads – Partizan 0:1 (Šćekić 62)

Sudija: Mihal Očenaš (Slovačka)

KONAS Kvej: Bras – Dizni, Horan, Holms, Roberts – Pul, Oven, Vajld, Moris, Volf (od 58′ Bakare) – Insal (od 73′ Farkurson).

PARTIZAN: Stojković – N. R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Tošić, Suma, Ivanović (od 76′ F. Stevanović) – Sadik (od 46′ Ožegović).