0

SUPERLIGA KINE: Gol Arnautovića na debiju, ali su Peking i Šangaj častili Evergrande (VIDEO)

Objavljeno: 21.07.19 u 16:00

Odigrano je kompletno 19. kolo Superlige Kine posle kog je došlo do smene na samom vrhu tabele, Guangžu Evergrande ponovo jaše.

Tim koji sa klupe predvodi Fabio Kanavaro vezao je deset pobeda zaredom i posle ‘petarde’ juče protiv Guangžu R&F 5:0 preuzeo je lidersku poziciju.

ĐANGSU – PEKING GUAN 1:0

Peking više nije lider u kineskom prvenstvu, a tome najviše treba da zahvali svom napadaču Bakambuu. Reprezentativac Konga promašio je četiri čista ‘zicera’, tri u prvom poluvremenu i jedan u drugom. Ako se tome pridoda i prečka Renata Augusta u 83. minutu, onda se može reći da je Đangsu imao više sreće nego pamati.

Domaćin je do pobede stigao golom Edera iz penala u 38. minutu. Imali su kasnije dobre šanse Aleks Tekšeira i Luo, ali bez uspeha. Peking je ovim porazom pao na drugo mesto.

ČONGKING – ŠANGAJ SIPG 2:2

Šangaj je meč počeo sa novajlijom Arnautovićem na klupi, ali je vrlo brzo morao da ga uvede u igru. Razlog tome bio je gol Fernandinja na asistenciju Žijea u 46. minutu. Austrijanac srpskog porekla je već početkom drugog poluvremena ušao u igru.

Šangaj SIPG je brzo stigao do izjednačenja, Juan je postigao autogol. Samo 12 minuta kasnije Oskar je sjajno centrirao, a Arnautović pogodio za 2:1. Ipak, Čongking je obradaovao Guangžu Evergrande preko Alana Kardeca iz penala u 72. minutu.

ŠANGDONG – ŠENŽEN 3:0

Šangdong je daleko od prve tri pozicije, ali suvereno vlada četvrtom. Narandžasti su na svom terenu sa 3:0 pobedili možda već prežaljeni Šenžen. Selnaes je uspeo sam da zatrese mrežu svog kluba u 16. minutu i donese Šangdongu vođstvo. Samo osam minuta kasnije je Felaini pogodio za 2:0.

Tačku na pobedu domaćina stavio je najbolji strelac tima i drugi napadač Superlige Kine Pele golom u 52. minutu.