0

SUPERLIGA KINE: Evergrande deklasirao Piksijev i Tošićev R&F, pukla petarda!

Objavljeno: 20.07.19 u 15:51

U prve dve utakmice 19. kola Superlige Kine videli smo dosta golova, a posebno ubedljiv bio je Evergrande u derbiju grada Gvangžua protiv R&F-a.

Najveću pažnju privukao je derbi koji je bio poveren Miloradu Mažiću, ali je uzbuđenje izostalo zbog ogromne razlike u kvalitetu između dva tima iz Gvangžua.

Gosti su već u 10. minutu promašili penal, tačnije Vei, ali je isti igrač samo tri minuta kasnije načeo tim Dragana Stojkovića Piksija i Duška Tošića.

Do poluvremena je Elkeson duplirao vođstvo Evergrandea, a u nastavku je R&F doživeo totalni fijasko. Najpre je Paulinjo u 51. minutu doneo 0:3, da bi do kraja Elkeson sa još dva gola kompletirao het-trik i ‘petardu’ Evergrandea. Svoj drugi gol dao je iz penala koji je skrivio Duško Tošić.

U drugom meču takođe smo videli veliki broj golova, ali ne i pobednika. Tjanđin Teda i Dalijen Đifang su podelili bodove u remiju od čak 3:3.

Najpre je Karasko doveo goste u vođstvo u 26. minutu, ali su domaći u razmaku od svega tri minuta postigli dva gola, od 32. do 34. strelci su bili Vagner i Ačempond i tako prekorenuli rezultat već u prvom poluvremenu.

Karasko je odgovorio svojim drugim golom posle četiri minuta igre u nastavku, ali je i Ačempong postigao svoj drugi pogodak u 70. minutu, i to sa ‘bele tačke’.

Ipak bod Dalijenu doneo je Rondon u 85. minutu, za konačnih 3:3, što je možda i najrealniji ishod ovog susreta.