0

SUPERLIGA KINE: Peking se u gradskom derbiju vratio na čelo tabele

Objavljeno: 17.07.19 u 15:58

Peking Žuan se vratio na lidersko mesto pobedom protiv gradskog rivala, inače nosioca ‘fenjera’, Peking Renea rezultatom 2:1 (1:0).

Iako je Žuan u vrhu, a Rene na dnu, ni ovaj pekinški derbi nije bio lagan i bez neizvesnosti. Domaćin je vodio od šestog minuta golom Vanga, ali je poravnanje stiglo posle sat vremena igre kada je Diop doneo radost gostima.

Međutim, u 81. minutu dosuđen je penal za lidera, koji je iskoristio Renato Augusto i doveo Peking Žuan na prvo mesto na tabeli.

Istim rezultatom Šandong je savladao Tjanđin Tjanhai, s tim što je bilo mnogo manje neizvesnosti. Golovima Gracijana Pelea u 36. i Binbina u drugom minutu nadoknade, domaćin je vodio sa 2:0 na poluvremenu, uz promašen penal za goste Leonarda samo dva minuta pre drugog gola Šandonga, a sve što su do kraja uspeli bio je utešni gol Alana u drugom minutu nadoknade drugog dela susreta.

Šangaj SIPG je bio ubedljiv na svom terenu protiv Hebeija i slavio je sa 3:0 golovima Čena u 40. minutu, kao i Hulka i Oskara u 84. odnosno 86. minutu.

Čast gostiju odbranio je Čongkvin Lifan koji je slavio na terenu Šenžena sa 2:0, a pobedu su doneli golovima u razmaku od dva minuta Kardec u 67. i Alan u 69. minutu meča.

Jedini remi u 18. kolu Superlige Kine videli smo u okršaju Vuhan Žala i Đangsu Suninga. Gosti su prvi poveli u 25. minutu kada je mrežu zatresao Vu, ali je u nastavku, u 64. minutu, Rafael Silva doneo bod Vuhanu.

Istina, Đangsu je bio značajno oslabljen jer je od 41. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja defanzivca Gabrijela Palete.