0

KAN: Nigerija je treća selekcija Afrike (VIDEO)

Objavljeno: 17.07.19 u 23:30

U Kairu je odigrana utakmica za treće mesto na Kupu afričkih nacija, a ono je pripalo selekciji Nigerije.

Utešna nagrada ide za Abudžu. Nigerija je osvojila bronzu na Kupu afričkih nacija. U borbi za treće mesto pobedila je Tunis sa minimalnih 1:0.

Gol odluke pao je već u 3. minutu, Kolins je probio po levom boku, ubacio u peterac, odbrana Tunisa je kriminalno intervenisala, a Igalo pogodio za 1:0.

Tunis je do izjednačenja mogao u 15. minutu, ali je šut Sasija završio pored gola. Najbolju šansu Tunižani su imali u 48. minutu, ali je Šua sa samo nekoliko metara promašio ceo gol. Poslednju šansu na utakmici imala je Nigerija, a Kalu je šutirao, ali je golman Tunisa bio na mestu.

Finale Kupa afričkih nacija na programu je u petak, a sastaju se Senegal i Alžir.