0

DOBAR SCENARIO ZA ZVEZDU: Jedan nosilac ispao, Zvezda zna potencijalne rivale u 3. kolu (VIDEO)

Objavljeno: 17.07.19 u 22:46

Danas je postalo definitivno jasno zbog čega je dobro što je Crvena zvezda u prvom kolu kvalfikacija za Ligu šampiona izbelga Kluž i Ferencvaroš.

Revanš mečevi prvog kola kvalfikacija za Ligu šampiona doneli su promene kad je reč o nosiocima u žrebu za treće kolo kvalfikacija. Naime, Kluž je izbacio Astanu pobedom od 3:1 i tako popeo APOEL Vujadina Savića među nosioce. Zanimljivo je to da su Kazahstanci poveli golom Murtazajeva u 4. minutu i činilo se da će odbraniti 1:0 iz Astane, ali je rumunski tim okrenuo pogocima Omranija, autogolm Postnikova i novim pogotkom Omranija.

Malo je falilo da se večeras obraduje i PAOK selidbom u povlešćene timove, Pjast je dugo vodio protiv BATE Borisova, ali su Belorusi preokrenuli golovima Mukama iz penala i Volkova. Tako je Crvena zvezda dobila moguće rivale u 3. kolu kvlafikacija za Ligu šampiona, a to su: Ajaks, Seltik, Kopenhagen, Dinamo Zagreb, BATE Borisov i APOEL iz Nikozije. Čini se da su poslednja dva tima idealni rivali za crveno-bele.

Kada je reč o ostalim mečevima veliko iznenađenje priredio je kao nepovlašćeni Ferencvaroš. Šampion Mađarske je u Budimpešti sa 2:1 pobedio Ludogorec, a sada i u Razgradu sa 3:2. Ferencvaroš je od 17. do 21. minuta postigao dva gola preko Karatina i Svarka. Terziev je u 24. minutu smanjio na 2:1, da bi Siverčok promašio penal za izjednačenje.

Mađari su na 3:1 povisli preko nesuđenog pojačanja Partizana Nguena u 48. minutu, a Ludogorec je uspeo samo da umanji poraz autogolom Hajstera u 69. minutu. Bugari su utakmicu završili sa igračem manje, pošto je isključen Moci.

Seltik se više namučio protiv Sarajeva u Glazgovu nego u BIH. Slavio je sa 2:1. Karabag je posle ‘nule’ u Albaniji sa 2:0 izbacio Partizane, dok je švedski AIK anulirao poraz od 2:1 iz Jermenije i sa 3:1 savladao Ararat. Rozenborg je bio siguran protiv Linfilda 4:0, dok je Dandalk na penale eliminisao Rigu.

LIGA ŠAMPIONA, KVALIFIKACIJE – 1. KOLO (REVANŠ MEČEVI)