0

SUPERLIGA KINE: Zahavi čuva posao Piksiju, Evergrande ponovo na vrhu!

Objavljeno: 16.07.19 u 18:26

Fudbalska liga Kine ušla je u 18. kolo. U današnjim mečevima viđeno je dosta uzbuđenja, a prvoplasirani Evergrande bio je najubedljiviji.
Ekipa Dragana Stojkovića odlično je odigrala i vratila se na peto mesto nakon današnje pobede, dok je gradski rival Evergrande sa tri pogotka Paulinja ponovo, bar do sutra zaseo na prvom mestu na tabeli.

Gvangžu RF – Tianjin Teda 2:1

Nakon poraza u prethodnom kolu kada je Piksijev tim poveo, ali na kraju izgubio, ovog puta domaćin se nije dao iznenaditi. Gvanžu se nakon današnje pobede nalazi na petoj poziciji sa utakmicom viče od Šandonga i Čonginga. Poveo je Guangžu RF golom Erana Zahavija sa bele tačke u 9. minutu. Ženg Kaimu je poravnao u 18. a konačan rezultat postavio Zahavi svojim drugim golom u 34. minutu. Jang je u 93. minutu zbog drugog žutog ostavio goste sa igračem manje.

Šangaj Šenhua – Henan Jianje 3:2

U najuzbudljivijoj utakmici dana Šangaj Šenhua dočekao je Henan Jianje. Prvo poluvreme donelo je obilje uzbuđenja. Poveli su domaći preko Kim Šin-Vuka, Han Cuan je u 34. minutu dobio crveni karton, a Moreno je nakon toga izveo penal. Nije bio precizan igrač Šangaja, ali se iskupio nakon odbitka. Činilo se da će na poluvremenu Šenhua voditi sa 2:0, ali je sa igračem manje Henan uspeo da izjednači. Karanga je smanjio na 2:1, u 46. minutu, a potom u trećem minutu nadoknade uspeo i da poravna na 2:2. Čong Žen je Šangaju golom u 64. minutu doneo prednost i konačnu pobedu od 3:2.

Gvangžu Evergrande – Dalijan Jifang 4:1

Nije najbolje počelo po Evergrande. Poveli su gosti preko Kvin Šenga u 11. minutu. Na dodavanje Janj Lijua Paulinjo je poravnao u 27. minutu. Izgledalo je tokom završnice da će ostati nerešeno, ali je na scenu ponovo stupio Paulinjo koji je u 83. minutu doneo prednost domaćem timu, a u 91. minutu uvećao je na 3:1. Da bi Elkeson u 93. minutu postavio konačnih 4:1.