0

SL KINE: Dva gola bivšeg fudbalera Vojvodine za bod Šenžena, Šangaj ne odustaje od titule

Objavljeno: 13.07.19 u 15:50

Odigrano je danas kompletno 17. kolo Superlige Kine, a na tri meča nijedan domaćin nije slavio, dve pobede gostiju.

Šangaj SIPG ostaje u borbi za odbranu titule. U ‘ekstazi’ od dolaska Marka Arnautovića, tim je uspeo da se skocentriše i pobedi Đangsu na teškom gostovanju. Austrijanca srpskog porekla nije bilo u timu, ali su Hulk i Oskar bili dovoljni. Tačnije, najveći neprijatelj Đangsuu bili su oni sami.

Šangaj je poveo već u 2. minutu kada je Oskar spojio sa golom Hulka, a Brazilac takve situacije ne propušta. U 9. minutu domaćin je ostao bez jednog igrača. Čongkiu je zaradio crveni karton u 9. minutu. Gosti su to znali da kazne, te su u 17. minutu preko Žang Veija poveli sa 2:0. Konačnih 3:0 na asistenciju Hulka postavio je Oskar. Do kraja meča Đangsu je zaradio još jedan crveni karton preko Pengfeja.

U borbi za opstanak Tijancin Tanhai je kao ‘fenjeraš’ remizirao sa Šenženom 2:2 i na korak je do selidbe u drugu ligu. Gosti su poveli u 31. minutu fantastičnim lob udarcem bivšeg napadača Vojvodije Merija.

Ipak, u 45. minutu je Tijancin Tanhai izjednačio preko Renatinja. Prvo je šutirao Alan, ali je posle odbrane golmana drugi Brazilac bio najprisebniji za 1:1. Domaćin je već u 51. minutu poveo sa 2:1, slobodan udarac iskosa je izveo Junšeng, niko nije zakačio loptu i ona je završila u golu. Bod Šenženu doneo je Meri novim golom u 79. minutu. Bivši fudbaler Vojvodine je postigao dva gola na debiju, a treći mu je opravdano poništen zbog ofsajda.