0

SUPERLIGA KINE: Gvangžu ubedljiv, diše Pekingu za vrat!

Objavljeno: 11.07.19 u 16:38

Drugi meč Superlige Kine u okviru 17. kola odigran je danas. Drugoplasirani Gvangžu opravdao je očekivanja, a još važnije, održao korak sa Pekingom koji je na prvom mestu.

Evergrande je nastavio sa pozitivnom serijom rezultata. U prethodnih pet utakmica ekipa iz Gvanžua ima isto toliko pobeda i vratila se na drugu poziciju. Dva boda deli ih od prve pozicije.

U današnji meč gosti su ušli agresivno, bilo je dosta prekida i kartona. Poveli su gosti u 34. minutu golom Jang Lijua. Rezultatom 0:1 otišlo se na poluvreme. Pokušavali su fudbaleri Tianjina da probiju odbranu Gvangžua, ali je odlično bila postavljena gostujuća ekipa. Elkeson je u 65. minutu uspeo da uveća prednost Evergrandea i već reši utakmicu, a u 94.minutu potvrdili su pobedu golom Paulinja.