0

SUPERLIGA KINE: Piksi preokretom do pobede, Duško Tošić strelac, derbi Šangaja obeležila brazilska magija!

Objavljeno: 06.07.19 u 15:38

Piksijev Gvanžu RF vratio se u neverovatnoj utakmici na pobednički kolosek.

U današnjim mečevima 16. kola Superlige Kine videli smo neverovatne goleade i dosta uzbuđenja. Piksijev tim je prvi poveo, potom je bio u zaostatku, a na kraju uspeo je Gvanžu da slavi. Ono što raduje jeste i gol našeg fudbalera Duška Tošića koji je načeo Čonging Lifan. U gradskom derbiju Šangaj SIPG je bio ubedljiv protiv Šenhua sa 3:1, a dvostruki strelac bio je Hulk.

Gvanžu RF – Čonging Lifan 4:2

Igrao se 29. minut kada je Duško Tošić doneo vođstvo domaćem timu. Taman kada je izgledalo da ćemo u prvom poluvremenu videti samo Tošićev gol uzvratili su gosti Kardek Alan je poravnao rezultat u 47. minutu.

Nije drugo poluvreme dobro počelo po Stojkovićevu četu Mirzejevski je u 49. minutu iskoristio proigravanje Peng Žinlia i preokrenuo je rezultat. Mučili su se domaći u narednom periodu, a u 64. minutu Juan je postigao auto gol i poravnao je rezultat. Devet minuta kasnije Zahavi je sa bele tačne povisio na 3:2. Dok je u zaustavnom vremenu Saba postavio konačnih 4:2.

Peking Gvan – Vuhan Žal 3:0

Dobro je počeo domaći tim meč. Već u 14. minutu imali su prednost, a strelac je bio Viera. U nastavku je gostujući sastav zaigrao dosta agresivnije, kako bi pokušao da promeni rezultat, ali im do kraja poluvremena to nije pošlo za rukom. U drugom delu u 58. minutu Augusto je sa bele tačke povisio na 2:0, a potom u 75. minutu drugim pogotkom VIjera je postavio konačnih 3:0.

Šangaj SIPG – Šangaj Šenhua 3:1

U derbiju Šangaja slavio je SIPG. Videli smo odličnu utakmicu koja je bila protkana brazilskom fudbalskom magijom. Već u 16. minutu Oskar je odlično proigrao Hulka za 1:0. U drugom poluvremenu ponovo su se sunarodnici odlično snašli Oskar je još jednom proigrao Hulka, a snažni brazilski napadač povisio je na 2:0. Dva minuta kasnije He Guan je autogolom pomogao gostima, a u 66. minutu Vang Šenčao je postavio konačnih 3:1.