0

SUPERLIGA KINE: Šandong srušio lidera, Oskar vodi Šangaj ka vrhu (VIDEO)

Objavljeno: 30.06.19 u 16:00

Odigrane su još tri utakmice 15. kola Superlige Kine, a trijumfe su ostvarili Šandong Luneng na svom i Šangaj SIPG na gostujućem terenu.

Fudbaleri Šandonga su dočekali lidera na tabeli, ekipu Peking Žuana i ‘odbranili’ su svoj teren rutinskom pobedom od 2:0, iako su igrali bez Belgijanca Maruana Felainija. Sve je bilo rešeno u razmaku od tri minuta u prvom poluvremenu.

Najpre je u 28. minutu Guedeš doneo vođstvo domaćinu, da bi već u 30. izveo solo prodor kojim je slomio goste iz prestonice Kine.

Šangaj SIPG igra veoma stabilno po ‘notama Brazilaca Oskara i Hulka, koji je pak u devetom minutu meča protiv Šenžena promašio jedanaesterac.

Međutim, ispravio ga je saigrač i prvi organizator igre Šangaja, Oskar, koji je u 49. minutu bio strelac pobedonosnog kola. Time je Šangaj zadržao mesto u vrhu i stigao na dva boda zaostatka od prvoplasiranog Peking Žuana.

U trećem meču dana Tjanđin Tjanhai i Đangsu Suning su remizirali uz po dva gola na obe strane. Domaće je u vođstvo doveo Alan već u drugom minutu.

Izjednačenje je stiglo tek u nastavku, u 49. minutu preko Aleša Tešeire iz penala. Novo vođstvo Tjanđinu doneo je Renatinjo u 66. minutu, ali je ipak bod gostima doneo Lingfeng Vang minut pre kraja utakmice.