0

AZIJSKA LŠ: Hulk i društvo srećniji posle penala, Urava sve preokrenula u gostima

Objavljeno: 26.06.19 u 15:52

Poznati su svi učesnici četvrtfinala Lige šampiona Azije sa ‘istočne strane žreba’.

Šangaj SIPG ima sjajan tim, vrhunske i veoma dobro plaćene igrače, ali danas nije bio favorit za prolaz u četvrtfinale azijske Lige šampiona. Pogotovo ne nakon vođstva Đeonbuka od 27 minuta kada je Kim Šin-Vuk doneo prednost svom timu.

Obzirom na prvi meč u kom je bilo 1:1, Kinezima je bilo potrebno da postignu makar gol i to su uspeli u 80. minutu, a ponovo je spasilac bio Brazilac Hulk.

Uveo je meč u produžetke, a potom i penale, u kojima je sreća ponovo bila na strani Šangaja. Gosti su pogodili svih pet šuteva sa 11 metara, dok su igrači Đeonbuka bili neprecizni u prvom i poslednjem pokušaju i tako su ostali bez plasmana u narednu fazu.

U drugoj nije bilo toliko neizvesnosti, iako je Ulsan branio 2:1 ostvarenih u gostima u prvom meču. Urava je danas trijumfovala sa čak 3:0 na protivničkom terenu i dominantno se plasirala u četvrtfinale.

Golove su positgli Koroki u 41. i 80. minutu, da bi tačku na prilično ubedljiv trijumf stavio Everton tri minuta pre kraja meča.

Azijska Liga šampiona, osmina finala:

Istok:

Hirošima – Kašima 3:2 (0:1) – prvi meč 0:1
(Inukao a.g. 66, Sasaki 72, Patrik p. 90+6 – Doi 33, 89)

Šandong Luneng – Gvangžu Evergrande 3:2 (2:1 posle 90 minuta, penalima 5:6) – prvi meč 1:2
(Haibin 63, Felaini 70, Đunšuai 93 – Paulinjo 13, 103)

Ulsan – Urava  0:3 (0:1) – prvi meč 2:1