0

AFRIČKI KUP NACIJA: Minimalac ‘slonova’, kiks Tunisa, Mali vrlo ubedljiv

Objavljeno: 24.06.19 u 23:54

Kompletirane su utakmice prvog kola u grupama D i E na Afričkom kupu nacija.

Obala Slonovače je protiv Južne Afrike tek u drugom poluvremenu slomila otpor Južne Afrike i to golom Kođia u 65. minutu. Time je zauzela prvo mesto sa Marokom, koji je juče bio bolji od Namibije, takođe minimalnim rezultatom od 1:0.

U okviru grupe D, Tunis nije opravdao ulogu favorita protiv Angole, protiv koje je poveo u 34. minutu golom Msaknija. Međutim, Angola je u drugom poluvremenu uspela da se spasi već viđenog poraza, pošto je Đalma u 73. minutu postavio konačnih 1:1.

Mali ima izuzetno jaku reprezentaciju na ovogodišnjem prvenstvu Afrike i to je opravdao pobedom od 4:1 protiv Mauritanije. Strelci za Mali su bili Dijabi u 37. minutu, Marega u 45. iz penala, a dvostruki strelac bio je Traore u 55. i 74. minutu.

Utešni gol za Mauritaniju dao je El Hacen u 72. minutu sa ‘bele tačke’.