0

SUPERLIGA KINE: Piksi ponovo izgubio sve u nadoknadi – crveni za najboljeg igrača i šok u 93. minutu!

Objavljeno: 22.06.19 u 15:36

Gvangžu R&F doživeo je novi bolan poraz u nadoknadi, ovog puta na gostovanju Peking Žuanu posle preokreta – 3:2 (1:2).

Mnogo puta se dešavalo da Dragan Stojković i njegov Gvangžu R&F dožive krah u poslednjim sekundama meča, a tako je bilo i u 14. kolu Superlige Kine.

Iako je Peking Žuan poveo u petom minutu preko Vanga, Piksijevi puleni su vodili posle prvih 45 minuta, uz dva gola Erana Zahavija u 22. i 36. minutu, ali se u nastavku sve promenilo.

Najpre je Dabao u 54. minutu poravnao na 2:2, da bi izraelski napadač, dvostruki strelac i najbolji igrač gostiju, Eran Zahavi, u 84. minutu dobio direktan crveni karton.

Tu nije bio kraj problemima Gvangžua, jer su sve ispustili u 93. minutu kada je Renato Augusto na asistenciju Džonatana Vijere doneo veliki trijumf Peking Žuanu.

U ostalim duelima današnjeg programa u Superligi Kine, domaćini su u potpunosti dominirali i ostvarili maksimalan učinak.

Gvangžu Evergrande je bio bolji od Hebeija sa 2:1, Đenan je slavio protiv Šenžena sa 1:0, Tjanđin Teda je bila bolja od Šandong Lunenga sa 2:0, a najubedljiviji je bio Šangaj SIPG protiv Peking Renea Aleksandra Stanojevića – 3:0.