0

KOPA AMERIKA: Aleksis Sančez doneo braniocu titule maksimalan učinak (VIDEO)

Objavljeno: 22.06.19 u 09:15

Fudbaleri Čilea savladali su Ekvador sa 2:1 (1:1) u drugom kolu grupe C prvenstva Južne Amerike.

Čileanci su u prvom kolu deklasirali Japan, dok su Ekvadorci doživeli istovetni debakl od 4:0 od Urugvaja. Međutim, njihov međusobni meč ove noći nije bio tako izvestan. Neizvesnosti je bilo tokom čitavog meča, a kada su Čileanci poveli u osmom minutu golom Fuenzalide, Ekvador je brzo odgovorio preko Edera Valensije i poravnao na 1:1 golom iz penala sredinom prvog poluvremena.

Međutim, u nastavku se aktuelnom šampionu ’pojavio’ Aleksis Sančez, koji je u 51. minutu na asistenciju Aranguiza doneo novo vođstvo i tada više povratka za Ekvadorce nije bilo. Sve što su uspeli do kraja, jeste crveni karton koji je Ahilier zaradio u 89. minutu zbog udaranja laktom, usled nemoći zbog novog poraza i ispadanja sa Kopa Amerika.