0

KOPA AMERIKA: Japan dva puta vodio, Urugvajci se spasili poraza (VIDEO)

Objavljeno: 21.06.19 u 09:24

Fudbaleri Urugvaja i Japana remizirali su u drugom kolu grupe C rezultatom 2:2 (1:1).

Japanci su u prvom kolu doživeli debakl od Čilea istim rezultatom kojim je Urugvaj dobio Ekvador – 4:0. Međutim, razlika u kvalitetu nije bila primetna na noćašnjem meču u drugom kolu Kopa Amerike.

Azijska ekipa, koja je uz Katar ove godine gost na južnoameričkom šampionatu, povela je u 25. minutu golom Mijošija, ali je izjednačenje stiglo već osam minuta kasnije kada je Luis Suarez realizovao jedanaesterac koji je skrivljen nad Edinsonom Kavanijem.

Posle 14 minuta Mijoši je svojim drugim golom još jednom doneo vođstvo Japanu posle odbijene lopte od urugvajskog golmana, ali je konačnih 2:2 doneo Himenez u 66. minutu, u svom stilu, glavom posle dobrog centaršuta sa leve strane.

Urugvaj je sada na četiri boda, dok Japan ima jedan. Uz utakmicu manje, Čile ima tri, a Ekvador je bez bodova.