0

KOPA AMERIKA: Venecuela odolela Brazilu! ‘Karioke’ proklinju VAR!

Objavljeno: 19.06.19 u 09:02

Na Kopa Amerika počelo je odigravanje mečeva drugog kola. U grupi A Brazil je igrao protiv Venecuele i to 0:0.

Iako bez golova nije manjkalo uzbuđenja, pogotovo u drugom poluvremenu. Brazil je imao nekoliko ozbiljnih prilika koje su bile na granici ofsajda, a Var je nakon toga pokazao da su igrači Brazila ipak prešli tu granicu, te je na kraju u Areni Fonte Nova u Salvadoru blizu 45000 ljudi ispratilo nulu na terenu.

Utakmica je počela inicijativom Brazilaca, koji su imali kontrolu poseda, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol Venecuele. Najozbiljniju priliku do tada imali su u 17. minutu meča kada je Ričarlison primio odličnu loptu i pucao iz srca šesnasterca, a Vuilker Farinez je bio budan i bez mnogo problema ukrotio je tu loptu. Venecuela je sporadično imala nekoliko bezopasnih napada do kraja, ali je glavnu reč vodio Brazil, ipak, bez promene rezultata i većih prilika do kraja prvih 45. minuta.

Drugo poluvreme počelo je jednom spornom situacijom iz koje se Brazil nadao penalu, ali je nakon pregledanog VAR snimka sudija Julio Baskuan pokazao da nema penala. Gabriel Hesus je u igru ušao na poluvremenu i zadavao je mnogo muka odbrani. Odličnu priliku imao je u 60. minutu kada je postigao prelep gol udarcem iz srca šesnaesterca. Baskuan je ponovo pogledao VAR, a gol je tada poništen zbog ofsajda. Filipe Kautinjo je doneo prednost Brazilu u 87. minutu, tako se bar mislilo isprva, ali je još jednom sudija potražio pomoć video pomoćnika, nakon čega je još jednom gol poništen, a „karioke“ se moraju zadovoljiti remijem u drugom meču u grupi A.

Zapratite najjaču sportsku stranicu na Instagramu – HVALA NA POVERENJU!