ZVIŽDUCI ZA HRVATE: Dalić probao kao Krstajić, pa doživeo neočekivan poraz

Objavljeno: 12.06.19 u 08:49

Selekcija Hrvatske poraženi je u prijateljskoj utakmici u Varaždinu.

Od pulena Zlatka Dalića bolji je bio Tunis, koji je slavio sa 2:1.

Selektor ‘kockastih’ eksperimentisao je na ovom meču, slično kao što je u Lvovu to učinio Mladen Krstajić, te je na teren izveo formaciju 3-5-2. To je u potpunosti odgovaralo gostima, koji su bili bolji tokom većeg dela meča, te totalnom nadigrali viceprvaka sveta.

Afrička ekipa do prednosti je stigla u 16. minutu golom Anisa Badrija, da bi u drugom poluvremenu sa bele tačke na 2:0 povisio Maim Sliti. Posle prvih 45 minuta, Dalić je odlučio da ekipu vrati u formaciju 4-4-2 i na kraju se to delimično isplatilo, pošto je počasni pogodak bio delo Bruna Petkovića.

Pri izlasku sa terena reprezentativci Hrvatske su izviždani od strane navijača i to posle manje od godinu dana od velike euforije i igranja finala na Svetskom prvenstvu u Rusiji.