Fudbal Soccer-Prijateljski Mec-Friendly mtach Nemacka v Srbija Leroy Sane looks on Wolfsburg, 20.03.2019. foto: Starsportphoto ©

EURO 2020: Nemci brojali do osam, Bosna umalo da do podviga – gužva u grupi H (VIDEO)

Objavljeno: 11.06.19 u 23:04

Panceri su stigli do četvrte pobede u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Sa osam golova u mreži Estonije, Nemačka je stigla do novih bodova.

Od samog starta ‘panceri’ su krenuli sa opsadom gola rivala i za prvih 45 minuta završili su posao sa pet postignutih golova. Marko Rojs je povo bio najistureniji, a najlepši detalj meča bio je njegov pogodak iz slobodnog udarca u 37. minutu utakmice, sa preko 20 metara.

Izuzetno raspoložen bio je i Leroj Sane, kao Gnabri koji je dva puta pogodio mrežu, a među sttrelce upisali su se i Verner, Gundogan i Gorecka.

(VIDEO:YouTube/SquareBoss)

Severna Irska takođe je nastavila sa sjajnim partijama i maksimalnim učinkom. Večeras je pogotkom Pedija Meknira pala Belorusija, a mečevi sa Holandijom i Nemačkom još nisu odigrani, koij će imati najveću ulogu oko plasmana dalje.

Selekcija Belgije čini se rutinski održava prvu poziciju na tabeli, a večeras je deklasirana Škotska, golovima Lukakua i De Brujnea.

Puleni Roberta Prosinečkog imali su dobru priliku i rezultat, ali nisu uspeli na kraju da savladaju favorizovanu Italiju. Do 70. minuta igre Džeko i saigrači kontrolisali igru, ali je onda usledio pad, koji su kaznili domaći. Upravo je napadač Rome krajem prvog dela doneo prednost gostima, Insinje, te Verati u 86. minutu donose pobedu Italiji.

Najinteresantije za sada je u grupi H, gde Francuska, Turska i Island imaju po devet bodova. Francuzi se nisu mnogo mučili, te se sa 4:0 savladali Andoru, a zvezda večeri bio je Kilijan Mbape, koji je postigao stoti gol u karijeri.

Island je uspeo da na svom terenu nadigra Tursku, pre svega golovima Sigurdsona, dok je Albanija sa 2:0 na svom terenu pobedila Moldaviju.