0

SUPERLIGA KINE: Felaini, Pele i družina prejaki za Piksijev Gvangžu R&F

Objavljeno: 26.05.19 u 16:07

Kompletirano je 11. kolo kineske Superlige, a na kraju je Gvangžu R&F, tim Dragana Stojkovića Piksija, poražen od Šandong Lunenga rezultatom 3:1 (1:0).

Bio je to okršaj dva tima koji u svojim redovima imaju najbolje strelce lige. Na jednoj je bio Gracijano Pele, dok je u gostujućem taboru najveća opasnost bio Eran Zahavi.

Međutim, prvi strelac na meču bio je Maruan Felaini, belgijski superstar koji je doveo Šandong u vođstvo u 33. minutu. Zahavi je izjednačio u 55. minutu, što je njegov 11. gol ove sezone i sada beži Peleu za dva pogotka na vrhu liste strelaca.

Novo vođstvo domaćinu je doneo Žil posle šest minuta. Pele danas nije uspeo da se upiše u strelce, ali je ubeležio asistenciju za Junmina u 67. minutu za konačnih 3:1.

U drugoj utakmici Šangaj SIPG je dočekao Peking Žuan i slavio je trijumf od 2:1. Oskar je doveo domaćina u prednost u 28. minutu, poravnao je Dabao u 58. minutu, da bi Huikang 12 minuta pre kraja na asistenciju Oskara doneo bodove Šangaju.