0

SERIJA A: Krah Juventusa na oproštaju od Alegrija, Sampdorija ubedljiva (VIDEO)

Objavljeno: 26.05.19 u 19:57

Fudbaleri Sampdorije ni iz čega došli su do pobede u 38. kolu Serije A rezultatom 2:0.

Novi neuspeh za aktuelnog šampiona Italije na gostovanju Sampdoriji, iako su imali svojih prilika crno-beli nisu uspeli da zabeleže pobedu. ‘Stara dama’ do pobede je poslednji put došla 20. aprila protiv Fiorentine.

Prvu šansu imao je domaći tim preko Fabija Kvaljarele, dočekao je napadač domaćih loptu nakon centaršuta, a njegov udarac završio je malo iznad prečke. Četiri minuta kasnije u 38. minutu Paulo Dijabala je stigao do odbitka, ali je lopta završila iznad gola.

Drugo poluvreme počelo je prilikom Moize Kina. Mladi napadač je nakon centaršuta došao do lopte u šesnaestercu, a njegov udarac u 48. minutu završio je iznad gola. Četiri minuta kasnije ponovo je Dijabala imao šansu, šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali je njegov udarac završio par sentimetara iznad gola. U 80. minutu Moize Kin je imao novu priliku, ali mu je gol poništen zbog ofsajda. Četiri minuta kasnije Manolo Gabiadini je poslao loptu u srce šesnaesterca, a do nje je pre golmana Pinsolja Juventusa stigao Gregoire Defrel. Đanluka Kaprari je prošao dvojicu fudbalera Juventusa, fauliran je na dvadesetak metara od gola, a onda odličnim udarcem iz slobodnog udarca doneo je prednost od 2:0.