0

OVAKVE ZAVRŠNICE LJUDIMA DIŽU PRITISAK: Imamo najluđi kraj sezone – bez konkurencije!

Objavljeno: 26.05.19 u 22:56

Poslednje, 38. kolo Serije A donelo je odgovor ko će naredne sezone nastupiti u kom evrokupu.

U poslednje kolo Atalanta, Inter, Milan i Roma su ušli sa bodovnim saldom 66, 66, 65, 63, pa je bilo jasno da će fudbaleri Milana na gostovanju SPAL-u osluškivati šta se dešava na stadionu „Đuzepe Meaca“ gde je gostovao davljenik Empoli, dok je Roma iščekivala čudo i poraze sva tri današnja rivala.

A usledio je haos…

Milan je protiv SPAL-a imao vođstvo 2:0 golovima Kesija u 18. i Čalhanoglua pet minuta kasnije, potom su dopustili ekipi iz Ferare da poravna na 2:2 preko Vikarija u 28. i Faresa u 53. minutu, ali su sa penala uspeli da zabeleže pobedu sigurnom realizacijom Kesija.

SPAL je u završnici mogao do boda, ali je lopta završila na prečki. Situacija postaje pomalo bizarna ukoliko se zna da je akcija Empolija protiv Intera bukvalno u istoj sekundi završena na istovetan način – odbitkom od prečku nazad u polje, pa su Neroazuri mogli da odahnu, bar na trenutak, pošto je usledila dramatična završnica.

No, vratimo se malo u nazad. Nakon što je prvo poluvreme završeno bez golova, Ikardi je u 61. minutu propustio priliku da duplira prednost svog tima pošto je promašio penal. Prethodno, Keita Balde je doneo timu iz Milana vođstvo u 51. minutu. Narednih 25 minuta nije bilo previše uzbuđenja, a onda je Traore u 76. minutu pogodio mrežu domaćeg tima i doveo navijače Milana u ekstazu. No, samo pet minuta kasnije Naingolan vraća vođstvo Interu i uvodi meč u krajnje neizvesnu završnicu. Prvo su fudbaleri Empolija u 90. minutu pogodili prečku, onda je Handanović minut kasnije fantastičnom intervencijom sprečio gol, a u 94. minuut činilo se da je gotovo, pošto je Marselo Brozović iskoristio situaciju i sa pola terena poslao loptu u prazan gol Empolija. No, veliko slavlje domaćeg tima prekinuo je sudija, a potom je usledila odluka koja je navijačima srce spustila u petu – umesto pogotka, arbitar je opravdano dosudiio faul, tom prilikom pokazavši drugi žuti karton Keiti Baldeu jer je, iz samo sebi razumljivog razloga, povukao golmana za rame u trenutku kada je Brozović bio desetak metara udaljen od njega.

Čekali su ishod navijači Milana, ali nisu dočekali šta su želeli, pošto Empoli nije uspeo da dođe do spasonosnog boda, pa će naredne sezone igrati u Seriji B, dok će Inter, uz Atalantu koja je sa 3:1 protiv Sasuola obezbedila treće mesto, u Ligu šampiona, a Milan i Roma u Ligu Evrope.