PRIMERA: Betis savladao Real za kraj sezone za zaborav

Objavljeno: 19.05.19 u 13:59

Kraljevski klub porazom je zatvorio veoma lošu sezonu.

Sve što se dešavalo tokom ove godine u taboru madridskog Reala bilo je ispod svakog nivoa i onoga na šta su navikli navijači ovog kluba.

Odlazak Kristijana Ronalda ispostavio se kao kardinalna greška, koju čak nije moga ni Zinedin Zidan da poravi. Ispadanjem iz Lige šampiona od Ajaksa bilo je jasno da od trofeja ove sezone neće biti ništa, a poraz od Betisa sa 2:0 danas bio je samo overa slabih igara.

Zidan je odlučio da danas pruži šansu mlađim igračima, koji nisu toliko dobijali priliku tokom sezone. Posle nekoliko veoma dobrih šansi na obe strane tokom prvog poluvremena, na odmor se ipak otišlo bez golova. Do prednosti ekipa iz Sevilje stiže u 61. minutu kada je Guardado poslao dobar pas do Lorena, a ovaj uspeo da matira Navasa. Drugi gol Betisa u 75. minutu bio je deo nekadašnjeg igrača Reala Hesea, posle dodavanja Firpa. Do kraja meča bilo je još nekoliko dobrih prilika, ali se rezultat nije menjao…

Ovo je bio čak 18 poraz Reala u svim takmilčenjima, dok je u prethodne tri sezone pretrpeo samo jedan više…